آرامش درون، آرامش زندگی

وجود ما منبع عظیم و بی پایان ارزشمندترین چیزهایی است که در زندگی میخواهیم. برای بدست آوردن هر چیزی، ابتدا به درونتان نگاه کنید، اگر آرامش در زندگی میخواهید، آرامش درون تان را پیدا کنید. اگر شادی میخواهید، آن را در درونتان بیابید.

هفته گذشته متوجه موضوعی شدم و تصمیم گرفتم در موردش با شما صحبت کنم. خلاصه و مختصر و مفیدش این هست که: هرچیزی که در زندگی دنبالش هستی در درون خودت وجود دارد. حالا این یعنی چی؟ یعنی هر وقت چیزی توی زندگیت میخواهی که خیلی برایت مهم و با ارزش است، باید آن را  درون خودت پیدا کنی، هیچ کس و هیچ جایی نمیتواند آن را به تو بدهد مگر اینکه قبلش خودت آن را درون خودت پیدا کرده باشی.

مثلا، اگر توی آدم ها دنبال عشق میگردید و واقعا میخواهید یک نفر عاشق شما باشد یا همه مردم دوستتان داشته باشند، باید از خودتان شروع کنید، باید به خودتان نگاه کنید و عشق را توی دل خودتان زنده کنید. باید عاشق باشید  و عشق را بی قید و شرط به آدم ها بدهید. باید عشق را بخشی از خودتان بدانید تا اینکه انرژی قوی عشق، آدم ها را به طرف شما جذب کند. اگر تمام دنیا را هم برای پیدا کردن  عشق نابی که دلتان میخواهد زیر پا بگذارید اما عشق واقعی درون خودتان را پیدا نکنید هیچ فایده ای نخواهد داشت.

اجازه بدهید یک مثال بزنم که دقیقا در مورد خودم اتفاق افتاد و باعث شد حسابی حواسم را جمع کنم. از چند وقت پیش تصمیم گرفتم آرامش را درون خودم پیدا کنم و آن را به زندگیم هدایت کنم. یعنی اینکه نیازی نیست شخص خاصی یا شرایط ویژه ای وجود داشته باشد تا باعث آرامشم شود.  البته این را بگویم که این یک تصمیم کوچک هم نیست و باید حسابی مراقب تمام افکار و رفتارهایم باشم. کم و بیش موفق شدم در بعضی  موارد این کار را انجام بدهم، آرامش عمیق درونی که کاری به محیط و آدم های اطرافم نداشت و این واقعا لذت بخش است.

اما احساس میکنم هرچقدر توی این زمینه پیش میروم و به موفقیت های کوچک میرسم اتفاق های سخت تری جلو راهم سبز میشود تا یاد بگیرم در آن شرایط هم آرامش درونیم را حفظ کنم و درگیر فشارهای محیط نشوم. حدود دو هفته پیش چندین اتفاق باعث شد حسابی خسته شوم.  آن احساس آرامش درونی کم رنگ شد و دیدم از لحاظ فکری خیلی خسته ام برای همین تصمیم گرفتم چند روزی به سفر بروم تا  کمی از حجم فشارهای مختلف کم شود و در واقع با دور شدن از محیط و رفتن در یک محیط جدید بتوانم آرامش بیشتری بدست بیارم. ولی اتفاقی که افتاد این بود که توی این سفر نه تنها خستگیم کمتر نشد که به مراتب بیشتر هم شد. تازه چند تا فشار روحی دیگر هم به قبلی ها اضافه شد که واقعا کلافه م کرد!!  انتظار داشتم توی سفر کلی انرژی بدست بیارم و سرحال برگردم اما آنطوری که میخواستم نشد.

وقتی برگشتم با  یک مرور کوتاه اتفاقات 10 روز گذشته و یادآوری این نکته که باید آرامش را درون خودم پیدا میکردم متوجه شدم کلا هدفم برای سفر اشتباه بوده! دوباره به خودم یادآوری کردم آرامش باید در همه لحظات زندگی در هر شرایطی وجود داشته باشد. یعنی اینکه اگر من برای بدست آوردن آرامش و فرار از فشار روحی و فکری حتی برای مدت کوتاهی محیط م رو عوض کردم و به سفر رفتم آن هم نمیتواند کمک کننده باشد. چون من باید یاد میگرفتم آرامش را در هر شرایطی، هر مکانی و هر موقعیتی در درون خودم زنده نگه دارم و آن را به تمام ابعاد زندگیم هدایت کنم.

بعد از این تلنگر، مدام به خودم یادآوری میکنم آدم ها، محیط زندگی، محل کار، همکارها و هرچیز دیگری که هر روز و هر لحظه با آنها برخورد دارم نمیتوانند آرامشی که  میخواهم را به من بدهند مگر اینکه من از درون آرام باشم و برای رسیدن به آرامش دنبال دلیل، مکان یا آدم جدید نگردم. باید از ابتدا به خودم این نکته را یادآوری میکردم که وقتی صحبت از آرامش درونی میکنم یعنی هیچ چیزی نباید آن آرامش عمیق درونی را از من بگیرد. نه شرایط سخت کاری، نه رفتارهای نادرست آدم هایی که هر روز می بینمشان و هر چیز دیگر.

البته بخاطر این اتفاق خوشحالم چون به نوعی دارم یاد میگیرم در شرایط سخت تر مدام به خودم یادآوری کنم که آرامشم را حفظ کنم چون منبع عظیم آن درون خودم است نه اتفاقات بیرون. به خودم گفتم آنقدر اتفاقات مختلف باید سر راهم سبز بشوند تا من سطح آرامش درونی ام را آنقدر بزرگ کنم تا مثل یک اقیانوس، هیچ موجی آرامشم را برهم نزند. هر اتفاق ناراحت کننده، شرایط سخت، کلافگی ها و تمام خستگی های روزمره مثل یک سنگریزه باشند که به طرف یک اقیانوس پرتاب میشوند، اقیانوس با یک سنگریزه متلاطم نمیشود پس من هم باید یاد بگیرم مثل اقیانوس آرام باشم و آرامش درونی ام را عمیق و عمیق تر کنم.

 

نمیدانم شما هم تجربه هایی مثل این را دارید یا نه، اما خوشحال میشوم  تجربیاتتان را با ما و دوستانی که این مطلب را میخوانند به اشتراک بگذارید.

آرامش تان پایدار، زندگیتان پر از عشق

 

[instagram-feed]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *