اثر مرکب جادو میکند

 تا بحال در مورد اثر مرکب چیزی شنیده اید؟

تا حالا فکر کرده اید چند درصد مسئول اتفاق هایی هستید که در زندگیتان رخ میدهد؟ موفقیت هایی که در زندگی بدست آورده اید از چه راهی یا به کمک کدامیک از فعالیت هایتان رخ داده اند؟ آیا از قدرت پنهان درونتان خبر دارید که شما را آهسته آهسته به طرف آرزوهایتان حرکت میدهد؟

 

زندگی هر کدام از ما پر از بالا و پایین ها و پستی و بلندی ست که هر کدامشان باعث خلق شرایط جدیدی برایمان میشوند و البته خیلی از همان اتفاق ها را هم خودمان در زندگی درست کرده ایم که این همان نکته مهمی است که با خواندن کتاباثر مرکب” بیشتر به آن ایمان آوردم و باورش کردم.

کارهای ریز و درشت و انتخاب هایی که هر روز در مورد چیزهای مختلف میگیریم به راحتی روی سرنوشتمان تاثیر میگذارند. با خواندن این کتاب  حس ملموس تری نسبت به این قانون پیدا کردم، شاید بخاطر مثال های روشن و واقعی که در کتاب عنوان میشود. بهرحال بنظرم دانستن این نکته که هر قدمی که هر روز برمیداریم، هر تصمیم کوچک و بزرگی که میگیریم و هر کاری که میکنیم هم میتواند در کوتاه مدت ( با شدت و اثر کمتر) و هم در بلند مدت روی زندگی و سرنوشتمان اثر بگذارد بسیار مهم است چون  باعث میشود هوشمندانه تر عمل کنیم،  با باور این موضوع، برای هر کاری که میخواهیم انجام دهیم دقت بیشتری میکنیم، نگاه دقیق تری به تمام کنج و کنار آن کار یا آن تصمیم می اندازیم و آن را با اهدافی که برای خودمان در نظر گرفته ایم مطابقت می دهیم.

خواندن این کتاب برای خود من به شخصه بسیار جالب و البته مفید بود. یک بار از اول تا اخر کتاب را خواندم و یک سری نکته برای خودم نوشتم و دوباره شروع کردم به خواندن فصل به فصل آن و برداشتن نت های بیشتر، نکات مهمی که بیان میکند و البته انجام تمریناتی که در پایان هر فصل ارائه میشود. به نظرم فوق العاده ست.

من در این چند روزه چند کار مهم که در زندگیم هیچ وقت دوست نداشتم آنها را انجام دهم را با لذت تمام انجام دادم، چون فهمیدم همین انتخاب های به ظاهر کوچک، عقب انداختن کارهای مهم و هر چیز دیگری که میتواند من را به هدفم نزدیکتر کند چقدر در زندگیم تاثیر گذار است، برای همین با دقت کارهایم را رصد میکنم، حواسم به زمان هایی که قبلا هدر میرفت و صرف چرخ زدن الکی در اینترنت میشد هست و حالا مدت زمان اینها را کم کرده ام (البته در چند ماه اخیر حسابی روی این مقوله کار کرده ام و وقتم را کمتر در اینترنت میگذرانم)، گذاشتمشان فقط برای وقت هایی که میخواهم استراحت کنم، آن هم نه گشت و گذارهای الکی اینترنتی، آنها هم هدفمند هستند و قرار است من را به طرف هدف هایم نزدیکتر کنند.

جدای از همه اینها، چون ناخودآگاه ذهنم به تمام کارهایی که انجام میدهم دقت بیشتری میکند و سعی میکند دچار هرج و مرج و پراکندگی نشود ( که این با کمک تمرینات اولین گام رسیدن به موفقیت به راحتی میسر است) ایده های جالبی به ذهنم میرسد، از جرقه ای که در ذهنم زده میشود لذت میبرم و حسابی انرژی میگیرم و فکر میکنم همین انرژی و موج مثبت دوباره به من کمک میکند به طرف اهدافم با قدرت بیشتری حرکت کنم و البته اتفاق ها و ایده های جالب و مفید بیشتری به ذهنم برسد.

پیشنهاد میکنم حتما این کتاب را تهیه کنید و با دقت تمام آن را بخوانید. تمریناتش را انجام دهید و آن وقت تغییراتی که در زندگیتان در حال ایجاد است را ببینید. احساس رضایت و استفاده مفید از وقت و انرژی و فکرتان را بیشتر کنید و مطمئن باشید گام های کوچکی که هر روز برمیدارید شما را به موفقیت هایتان میرسانند.

هیچ وقت مسابقه بین لاک پشت و خرگوش را فراموش نکنید! کسی برنده است که پیوسته قدم برمیدارد نه آن که سریعتر میرود!

به امید موفقیت در تمام جنبه های زندگی

زندگی زیبا

 

[instagram-feed]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *