بایدها و نبایدهای زندگی

Check marks

هر کدام از ما برای زندگیمان اصول و قواعد مشخصی تعریف کرده ایم. باورها و عقایدی که از زمان کودکی آنها را پذیرفته ایم و حالا آنها بخشی از وجود ما شده اند. ما با این باورها که بایدها و نبایدهای زندگی ما هستند زندگیمان را می سازیم و با کمک آنها دیوارهایی بدور زندگی میکشیم و محدوده زندگیمان را تعریف میکنیم.

بایدها و نبایدهایمان میتوانند ریشه در مذهب، سنت، شیوه زندگی و ….. داشته باشند. بعضی از آنها حیاتی و بسیار مهم هستند و در بالابردن کیفیت زندگی ما بسیار موثرند اما بعضی از این باورها و عقاید آنقدرها که باید مفید نبوده و در واقع باعث کم شدن کیفیت زندگیمان میشوند. باورهایی که ریشه عمیقی نداشته و بخاطر شرایطی خاص در بازه زمانی مشخص در زندگی ما شکل گرفته اند، شاید هم باوری اشتباه در فرهنگ خانواده یا محیط زندگی باعث شده ما زندگی را بسیار سخت، دردناک و پیچیده ببینیم در صورتی که باید باورها و عقاید ما شرایط صلح و آرامش را برای ما به ارمغان آورند و از همه مهمتر حصارهای محکم و غیرقابل نفوذی باشند که امنیت و شادی را در زندگی ما حفظ کنند.

بهتر است با این بایدها و نبایدها بیشتر آشنا شویم و اثرات آنها را در زندگیمان بشناسیم. بهتر است احساسمان را در مورد هر کدام از آنها بدانیم و ریشه حضور آنها را در زندگیمان بیابیم. با کمک این کار با ابعاد مختلف وجودمان بیشتر آشنا می شویم و بهتر خودمان را می شناسیم و در نهایت میتوانیم باورهای غلط رسوب کرده در زندگیمان را به آرامی تغییر دهیم.

و زمانی که بتوانیم تغییراتی هرچند کوچک در جهت بهبود کیفیت زندگیمان در آنها ایجاد کنیم، احساس آرامش بیشتری خواهیم داشت و لذت و شادی بیشتری را در زندگی احساس خواهیم نمود…….

 

مطالب مرتبط  اعتماد به نفس

مهمان گرامی ! هم اکنون شما در سایت عضو نیستید برای دانلود فایل این بخش ابتدا باید وارد سایت بشید برای ثبت نام در سایت اینجا کلیک کنید و برای ورود به سایت اینجا کلیک نمایید با سپاس


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *