زندگی ابدی در گذر زمان

19(1)

زندگی در گذر زمان یا سکون زمان برای زندگی در ابدیت؟

زمان برای بسیاری از آدم ها تعریف مشخص و قابل درکی دارد. بسیاری از انسان ها زمان را در گذران ثانیه ها، دقایق، ساعت ها و همینطور روز و ماه و سال می دانند اما زمان مفهومی کاملا متفاوت از این تعریف دارد. این مفهوم تنها و تنها بر روی زمین کاربرد دارد و در هیچ کجای دیگر از کهکشان و کائنات نمیتوانید تعریفی اینچنین برای زمان داشته باشید.

نظریات مختلفی در علم فیزیک، ما را به این واقعیت رهنمود میسازند که زمان میتواند کندتر یا تندتر از چیزی که ما میپنداریم رخ دهد اما تحت شرایط مشخص. شاید مطالب در اینباره که بعضی از آنها به نظریه نسبیت عام و خاص انیشتین باز می گردد ما را بسیار گیج و سردر گم سازد، حداقل برای خود من که اینطور بوده و دچار چالش های مختلفی درباره تمام مفاهیم بنیادی جهان شده ام. اما شاید بتوان زمان را با بیانی راحت تر تعریف نمود.

زمان را میتوان به معنای گذران یک لحظه نامید.

 

236x229_1431791309966706

زمان تکرار بینهایت یک لحظه است که بطور مداوم و ابدی رخ می دهد.

هیچ گذشته و آینده ای برای زمان قابل تعریف نیست، تنها یک لحظه است که زمان را می سازد. ولی انسان برای حضور مداوم در این یک لحظه که پشت سر هم تکرار میشود گذشته و آینده را برای خود متصور میشود.

و همین طرز فکر باعث میشود که انسان زندگی را در گذر زمان تعریف نماید. برای خود گذشته ای می سازد و آینده خود را به شکل خاصی متصور میشود. اما تنها و تنها حقیقت از نگاه کائنات این است که زمان در یک لحظه گنجانیده شده و زندگی نیز در همین یک لحظه معنا می یابد.

در مطالب مختلف این موضوع را بارها تکرار کرده ام زمانی که یک لحظه را برای زمان تعریف کنید همه چیز رنگ و بوی جدید به خود می گیرد. وقتی بپذیرید گذشته و آینده تنها مفاهیمی هستند که شما بدلیل تکرار بینهایت این لحظه برای خود ساخته اید، پس میتوانید کیفیت زندگی خود را بسیار بالاتر از چیزی که هست ببرید.

sabr1

فرض کنید قبول کنید زندگی شما یعنی همین لحظه، آنگاه در این لحظه چگونه زندگی خواهید کرد؟ آیا سعی نمی کنید تمام لذت و شادی را در همین لحظه کسب کنید؟ آیا آن گونه که دوست دارید زندگی نخواهید کرد؟ آیا کارهایی را انجام نخواهید داد که از انجام دادنشان انرژی بالایی کسب میکنید؟

مسلما زمانی که بپذیرید تنها زمان شما همین لحظه است پس نگرش شما به زندگی بسیار متفاوت خواهد شد. آنگاه زندگی شما با کیفیت تر از هر زمان دیگری خواهد شد و این خود بزرگترین لذت و شادی را با خود به ارمغان خواهد آورد و شما از داشتن چنین زندگی شاد و لذت بخشی خوشحال تر خواهید بود.

 وقتی شما در همین لحظه زندگی میکنید مانند این است که در همین لحظه ساکن شده اید، فرض کنید برای همیشه در سن و سال جوانی خود بمانید. بینهایت پر انرژی، بشاش و خنده رو، زیبا و شاد و هر خصیصه دیگری که دوست دارید در هر لحظه از زندگی داشته باشید. خودتان را در این شرایط مجسم کنید که جاودان خواهید ماند اگر زمان بایستد.

830095-bigthumbnail

زمان را در همین لحظه نگه دارید و بدانید فردا تکرار بینهایت همین یک لحظه است که درونش قرار  دارید. زندگی در 20 سال دیگر میتواند به شادی و نشاط همین لحظه باشد اگر همیشه زمان برای شما همین لحظه تعریف گردد.

آنگاه زندگی شما از ابدیتی بی انتها سرشار می شود. ابدیتی که همه چیز درونش است. تمام آنچه شما از خود و از زندگی میخواهید را کسب میکنید زیرا زندگی به اوج کمال خود رسیده و شما را از هر جهت غنی می سازد.

313964396_4b6d90497e_b

به یاد داشته باشید زمانی که زمان را به جلو یا عقب ببرید آنگاه همراه با گذر زمان پیر و افسرده و ناتوان خواهید شد و با اقتضای زمان، مشکلات و بیماری به سراغتان خواهند آمد. اما اگر همین لحظه را برای زندگی بپذیرید، مطمئن باشید آنقدر شاد و پر انرژی خواهید بود که زندگی شما در این لحظه جاودان خواهد ماند.


یک دیدگاه در “زندگی ابدی در گذر زمان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *