زندگی به سبک طبیعت


nature-pictures-10

زمانی که میپذیرید شما خالق همه چیزهایی هستید که در زندگیتان ایجاد میشود، آنگاه زندگیتان همانند تابلوی بزرگی است که مشغول نقاشی کردن آن هستید.

زندگی برای هر فرد میتواند معنای متفاوتی با دیگری داشته باشد. هر فرد تعریفی متفاوت از زندگی و زندگی کردن دارد و با توجه به آن، زندگی خود را سپری می کند. خیلی از افراد نگرشی منفی به زندگی دارند و با توجه به آنچه در دنیا در حال وقوع است به یک جمع بندی بسیار تند و تیز در مورد واقعیت زندگی و پوچی آن می رسند. اما به عقیده  من

زندگی یعنی شاد بودن و با شادی زندگی کردن

زندگی یعنی درک واقعی زنده بودن در این لحظه

Smiling_baby

باید بپذیرید که این لحظه بسیار مهم و با ارزش است و مهم ترین سرمایه شما به حساب می آید.

اگر با دقت به طبیعت نگاه کنید میبینید که زمان هیچ معنا و مفهومی برای طبیعت ندارد، تمام آنچه طبیعت را خلق میکند در همین لحظه در حال شکل گیری است. هیچ درختی برای فردای خود بیمناک نیست. نگران زمستان سال آینده نخواهد بود و این لحظه را با یادآوری گرمای تابستان سال گذشته خراب نخواهد کرد. هرآنچه در جهان هستی میبینید با ساختاری بی نظیر و فوق العاده دقیق به انسان این پیام را می دهد که تنها و تنها همین یک لحظه وجود دارد و باید به خوبی از آن استفاده نمود.

نگاهی به طبیعت بیاندازید تا ببینید صدای رودخانه، آواز پرندگان، صدای باد که میان شاخ و برگ درختان می پیچد، جست و خیز حیوانات و هرآنچه که در طبیعت شاهدش هستید نشانی از جریان عظیم و بی همتای زندگی است. پس خود را از رکود و خستگی برهانید. با دیدن هر غم و اندوهی این را به خود یادآور شوید که خود انسان است که غم و اندوه را ساخته و نه زندگی.

زندگی جریانی است روشن و شفاف از شاد بودن و شاد زیستن.

OrangeGirlUmbrella

زنده بودن و زندگی کردن هدیه ای است ارزشمند که خداوند به انسان داده تا به وسیله آن به هدف نهایی خود دست یابد، اما بسیاری از انسان ها این نیروی فوق العاده عظیم را در اموری صرف می کنند که نه تنها شادی در آنها خلق نمی کند، بلکه درد و ناراحتی و تشویش را به وجود آنها سرازیر می گرداند.

با خود تکرار کنید و این مطلب را بپذیرید که زندگی یعنی شاد بودن و شاد زیستن. به خود بگویید زمانی زندگی می کنید که در هر لحظه و هر شرایطی انرژی مثبت خود را در کل جهان منتشر سازید و آنگاه، این شما هستید که خالق جهان خواهید بود. شما جهانی زیبا خلق خواهید کرد و این خلقت زیبا به شما حس و شور زندگی بیشتر خواهد داد.

شادی-و-خوشبختی

به خود بگویید غم و اندوه زائیده ذهن من است، ولی من شادی ام. وجود من از عشق و محبت الهی ساخته شده که جایی برای غم و اندوه درونش نیست. جوانه های شادی در تمام وجود من روئیده و من را شادتر از گذشته و هر زمان دیگر خواهد گرداند.

شاد باشید و با شادی خود دنیایی پر از عشق و محبت خلق کنید.

 

[instagram-feed]


یک دیدگاه در “زندگی به سبک طبیعت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *