عاشق خودتان باشید

hug-yourself

بهترین کار برای رسیدن به آرامش درونی این است که عاشق خودتان باشید!!!

خودتان را بپذیرید آنگونه که هستید با تمام خصوصیات و ویژگی هایتان

چرا اکثر انسان ها فکر میکنند به اندازه کافی خوب نیستند؟! مگر قرار است چه ویژگی هایی داشته باشند تا فکر کنند خوب و دوست داشتنی هستند؟

خیلی وقت ها آدم ها خودشان را با آدم های دیگر مقایسه میکنند و چون در آنها نکات متفاوتی نسبت به خودشان می بینند به این نتیجه می رسند که اگر مثل او باشم بهتر است و برای همین شروع میکنند به ایجاد تغییرات اساسی و بنیادی درون خودشان اما آیا این فایده ای هم دارد؟

1444153551496142jl

با وجود اینکه من خودم به شخصه قبول دارم تغییر کردن برای رسیدن به اهداف مثبت و تاثیر گذار در زندگی در خیلی از موارد خوب است اما در این یک مورد نظرم چیز دیگری است. فکر نمیکنم  هیچ کسی از نپذیرفتن شخصیت خودش و تغییر دادن خود به منزله تبدیل شدن به کسی دیگر سودی برده باشد، چون اگر هم موفق به ایجاد چنین تغییری در خودش شود آنوقت دیگر خودش نیست!!! کارهایی میکند که در واقع ویژگی و خصوصیت او محسوب نمی شوند.

معمولا خیلی از این تغییرات نکات مثبتی با خود به همراه ندارند و در گذر زمان فرد را به چالش های جدیدی می کشانند که چرا اصلا باید تغییر میکرد؟ اصلا دیگر خودش نیست و کارهایی میکند که تنها عایدیش این است که مورد تایید اطرافیان قرار گیرد و تمام اینها باعث میشود فرد آرامش و احساس رضایت درونی اش را که موقتا با ایجاد این تغییرات بدست آورده بود با شدت بیشتری از دست بدهد، زیرا حالا که تغییر کرده نه تنها خود واقعی اش نیست، بلکه این شخصیت جدید با ویژگی هایی که میخواهد داشته باشد نیز نخواهدبود. بنابراین عدم آرامش درونی به سراغش می آید و این بار او بیشتر از گذشته احساس نارضایتی از  خودش را  احساس میکند.

40787_154

همه اینها به این دلیل است که خیلی از انسان ها اعتماد بنفس ندارند. نمی توانند خودشان را آنگونه که هستند بپذیرند و بجای قبول خودشان همانگونه که هستند، با تمام ویژگی های منحصربفردی که دارند تصمیم می گیرند مانند دیگران شوند، کسانی که فکر میکنند مورد تایید همه هستند و جامعه و اطرافیان برایشان ارزش قائل است اما واقعا این اشتباه بزرگی است که بعضی از افراد مرتکب می شوند.

بیایید خودمان را دوست داشته باشیم، همانگونه که هستیم. اگر چیزی باید درون ما تغییر کند بسیار خوب است که با خودمان روراست باشیم و در پی تغییر یا اصلاح آن باشیم اما تغییرات مثبت و مفید. مهم این است که خودمان را بپذیریم حتی اگر اشتباهاتی در زندگی مرتکب شده ایم، خواسته یا ناخواسته  تصمیماتی گرفته ایم که در طول زندگی بخاطر آنها رنج کشیده ایم و ….

Breath

وقتی خودمان را همینطور که هستیم دوست داشته باشیم و بدانیم می توانیم تغییراتی مثبت در جهت رشد و ارتقا در خودمان ایجاد کنیم آنگاه این تغییرات مفید خواهند بود و شخصیت ما را بزرگتر خواهند کرد. نیازی به کپی برداری از کس دیگری نیست زیرا در آن صورت بصورت غیرمستقیم به ضمیر ناخودآگاهمان می گوییم که “هی دیدی، آنقدرها که فکر میکردم خوب نیستم! او بهتر از من است!” و پذیرش این مسئله باعث میشود شرایط را برای خودمان سخت تر و سخت تر کنیم تا جایی که خیلی از آدم ها حتی خودشان را اصلا دوست ندارند!! هزاران عیب و ایراد درون خودشان می بینند زیرا به نظرشان افرادی هستند که هیچ کدام از این عیب ها را ندارند!!! پس آنها بهترند!!!!

 

این جمله را بپذیرید که باید عاشق خودتان باشید و به تمام ویژگی ها و خصوصیاتتان احترام بگذارید و با این دوست داشتن آرامش را به خودتان هدیه دهید و با کمک همین آرامش و حس خوب درونی، تغییراتی را در خودتان ایجاد نمایید تا به شما در رسیدن به اهداف بزرگتر و رشد هرچه بیشتر فکری ، شخصی و اجتماعی کمک نماید.

LoveYourselfSign

خواهش میکنم برای اینکه حس درونی خودتان را در مورد خودتان بیشتر درک کنید حداقل برای یک بار هم که شده این کار را انجام دهید:

جلو آینه بروید، خوب به خودتان نگاه کنید، به چشمانتان خیره شوید. بعد از چند ثانیه به خودتان بگویید “هی میدانی دوستت دارم!”  همین.

شاید برای خیلی از افراد این کار سختی باشد زیرا واقعا نمی توانند خودشان را آنگونه که هستند بپذیرند و دوست داشته باشند و متاسفانه این بزرگترین اشتباهی است که در زندگیشان مرتکب میشوند.

هر وقت توانستید جلو آینه به خودتان بگویید “دوستت دارم” میتوانم بگویم تحولات اساسی و تاثیرگذار زندگی شما از آن زمان آغاز خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *