سپاسگزاری = خلق آرزو

سپاسگزاری راه حلی موثر در خلق آرزوها

sepasgozar-2

زمانی که کتاب “معجزه شکرگزاری” راندا برن را خواندم تازه فهمیدم کجای کارم اشتباه بوده. تازه متوجه شدم هرچقدر که تلاش میکردم و به نتیجه نمی رسیدم بخاطر این بوده که به این مطلب توجه نداشتم که باید برای آنچه در زندگی دارم شکرگزار باشم.

خیلی خوب به یاد دارم وقتی شروع به خواندن کتاب کردم گویا تمام چیزهایی که تا آن موقع خوانده بودم و سعی میکردم با انجام دادن آنها زندگیم را تغییر بدهم جلو چشمام ظاهر میشد و در همه آنها یه حلقه گم شده دیدم که شکرگزاری بود.

آن موقع بود که متوجه شدم یکی از مهم ترین کارهایی که باید همیشه در زندگیم انجام میدادم اما متاسفانه هیچ وقت دنبالش هم نرفتم همین شکرگزاری ست.  واقعا جای ناراحتی دارد وقتی که ما از ته دل بخاطر چیزهایی که داریم شکرگزاری نمی کنیم و قدر داشته هایمان را نمی دانیم.

شاید تا یک نفر به شما بگوید که شما آدم شکرگزاری نیستید با صراحت به او جواب دهید که اشتباه میکند، شما انسان شکرگزاری هستید. اما اگر از شما بخواهند خیلی سریع ۱۰ مورد از چیزهایی که در زندگی دارید و بابت آنها هر روز و هر لحظه از خداوند شکرگزاری میکنید را بیان کنید فکر میکنید تا چه حد بتوانید موفق باشید؟!

وقتی خودم به این موضوع فکر کردم متوجه شدم زندگی من سرشار از اتفاقات خوبی است که هر روز و هر لحظه در زندگی من رخ می دهند اما چون همیشه هستند من به آنها توجه نمیکنم و در واقع حضور آنها در زندگی برایم تکراری شده است و زمانی که شروع به نوشتن چیزهایی میکنید که در زندگی شما حضور دارند و شما میتوانید بخاطر آنها سپاسگزار باشید هیجان زده خواهید شد.

ترکیب

نگاهی به اطرافتان بیاندازید، چه چیزهایی در اطرافتان هست که بخاطر داشتن آنها میتوانید شکر گزار باشید. بگذارید چند نمونه را من به شما بگویم:

  • خانواده

  • دوستان و اطرافیان

  • داشتن یک خانه ( چه مالک باشید و چه مستاجر)

  • حقوق مشخص ماهانه

  • سلامتی

  • فرزند

  • آرامش و امنیت

و خیلی چیزهای دیگر. تازه، مواردی که در بالا به آنها اشاره کردم بسیار کلی هستند و شما هر کدام از آنها را میتوانید به هزاران بخش تقسیم کنید و ببینید درون هر کدام از آنها پر است از مواردی که شما بخاطر آنها میتوانید با تمام وجود از خداوند سپاسگزار باشید، اما متاسفانه عده کمی هستند که به این موارد توجه میکنند.

50002

من همه اینها را در کتاب “معجزه شکرگزاری” خواندم و به شما هم توصیه میکنم که حتما این کتاب را مطالعه کنید، حتی اگر مطمئن هستید در زندگی شما چیزی وجود ندارد که شما بخواهید بخاطرش شکرگزار باشید باز هم توصیه میکنم حتما این کتاب را بخوانید و با تمام وجود ایمان دارم طرز فکرتان و البته زندگیتان دگرگون خواهد شد.

اما در اینجا نمیخواهم همان مطالبی را که در کتاب “معجزه شکرگزاری” عنوان شده تکرار کنم، زیرا این کتاب به اندازه کافی جامع و کامل هست و قرار نیست مطلبی به آن اضافه نمایم، اما میخواهم به یک نکته کوچک اما مهم تکیه کرده و در مورد آن بیشتر صحبت کنم و آن هم این نکته است که

با سپاسگزاری میتوانید مطمئن باشید به آرزوهای خود میرسید.

5-handling-success

در صحت این موضوع هیچ شکی ندارم و مطمئنم زمانی که شما برای آنچه میخواهید و جزو آرزوهای شما هستند نیز شکرگزاری کنید، آرزوهایتان زودتر از آنچه فکر میکنید به واقعیت زندگی تان تبدیل خواهند شد. باور ندارید؟ امتحان کنید، اما نه با شک و تردید، بلکه از ته دل این کار را انجام دهید و مطمئن باشید سپاسگزاری شما هر در بسته ای را باز خواهد نمود و شما هر روز و هر لحظه نظاره گر  معجزات عظیم و بی مانند خداوند خواهید بود.

اما چرا با شکرگزاری میتوانید با اطمینان به خواسته ها و آرزوهای خودتان برسید؟

زمانی که شما آرزویی در دل دارید و برای خلق آن تجسمی زیبا و واقعی در ذهن خود ایجاد می نمایید و در ادامه، بخاطر وجود آن و احساس آرامش، شادی و رضایتی که از حصول آن دریافت میکنید شکرگزار هستید، بنابراین پالسی که به کائنات می فرستید بسیار قدرتمند تر از گذشته خواهد بود. آنقدر قدرتمند است که جای هیچ شک و شبهه ای برای کائنات باقی نمی گذارد که شما این آرزو را جزئی واقعی از زندگی خود در نظر گرفته اید و بخاطر داشتنش با تمام وجود از خداوند سپاسگزاری میکنید. بنابراین، جهان هستی با قدرت هرچه تمام تر زندگی شما را به سمتی که میخواهید حرکت خواهد داد.

2015810017531a

از نقطه نظر دیگر، بطور معمول تمامی انسان ها زمانی شکرگزاری میکنند که چیزی در زندگی بدست آورده باشند یا چیزی در زندگی داشته باشند که برایشان بسیار ارزشمند است. بنابراین هنگامی که شما برای آرزوهایتان شکرگزاری میکنید و پس از تجسم خلاقتان از خداوند بزرگ برای محقق شدن آنها سپاسگزار میشوید، این نشان دهنده این است که شما یا بهتر بگویم ذهن ناخودآگاه شما این حقیقت را می پذیرد که این آرزو واقعی شده و دیگر از بُعد تصور و تجسم خارج شده است، زیرا شما در مورد آنچه واقعی است و با چشم یا احساس قابل درک کردن هستند سپاسگزاری میکنید، بنابراین ذهن ناخودآگاه شما یک آیتم جدید را در آرشیو عظیم خود قرار می دهد که این آرزو واقعی شده و در زندگی شما با همان کیفیتی که میخواهید حاضر شده است.

پس به یاد داشته باشید،

زمانی که آرزوهای خود را مینویسید یا تابلوی  آرزوهای خودتان را می سازید و با نگاه کردن به آنها لبخندی ناخودآگاه بر روی لبان شما می نشیند و در درون خود احساس میکنید که این امری طبیعی است که این تابلو و آنچه درونش است واقعی باشد، بنابراین شکرگزار باشید. از خداوند بزرگ برای اینکه به شما تا این حد قدرت و توانایی داده که میتوانید به خواسته ها و آرزوهایتان برسید سپاسگزاری کنید.

و بدانید،

قوی ترین انرژی که میتوانید در تمام کائنات بگسترانید، انرژی سپاسگزاری است.

Thank you note with smiley face , isolated on white

مطالب مرتبط  هرگز قضاوت نکنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *