نیمه پر یا نیمه خالی، مسئله این است!

نیمه پر یا نیمه خالی، انتخاب با شماست اما نتایجی که به بار می آورد در کنترل شما نخواهد بود!

تا حالا فکر کرده اید چرا بعضی وقتها هیچ چیز آنطوری که میخواهیم پیش نمیرود؟! من خیلی در موردش فکر کردم و آخرین چیزی که بنظرم درست آمد این است که در واقع خودمان نمیخواهیم یا بنوعی نمی گذاریم! بنظر عجیب می آید، نه؟ مثل اینکه ما دلمان میخواهد یک لیوان پر داشته باشیم، اما با روبرو شدن با یک لیوان نصفه، به جای دیدن نیمه پر، نیمه خالی آن را نگاه کنیم و هی افسوس بخوریم که دیدی! دیدی نصف لیوان خالی ست! خب خالی باشد، نصفه دیگرش که پر است!

من هر روز با آدم هایی سرو کار دارم که به شدت بر روی احتمالات منفی تمرکز میکنند و هر چه بیشتر آنها را پررنگ و پررنگ تر میکنند، چرا؟ نمیدانم، بارها هم از همین آدم ها پرسیده ام چرا به جای فکر کردن به بخش خوب قصه، به همه احتمالات ریز و درشت منفی فکر میکنید؟! انگار به نوعی دلشان میخواهد آن اتفاقاتی که پیش بینی کرده اند رخ دهد تا آنها باد به غبغب بیاندازند و بگویند: دیدی! دیدی حق با ما بود و همانطوری شد که حدس میزدیم! خب اگر همه چیز آنطوری میشود که شما پیش بینی میکنید پس چرا چیزهای خوب پیش بینی نمیکنید؟! وقتی از صبح تا شب مدام در مورد اتفاقات منفی حرف بزنی، آنها را تجزیه و تحلیل کنی و نگرانی بیش از حدی را برای بوجود آمدن اتفاقات بدتر از خودت نشان بدهی خب انتظار داری دنیا گلستان بشود! خب نمیشود، معلوم است.

 

اما وسط همه این انرژی ها و تفکرات منفی، تلاش میکنم قسمت مثبت اتفاق را مدام گوشزد کنم و انرژی محیط را مثبت نگه دارم اما گاهی آنقدر این انرژی های منفی زیاد هستند که تمام انرژی من را یکجا می بلعند. ولی من دست بردار نیستم، مطمئنم هر کاری که شروع میکنم به بهترین شکلی به پایان میرسد، مطمئنم اتفاقات خوب در هر لحظه رخ میدهد و همه ما را خوشحال تر و شاد تر از قبل میکند. واقعا نمیفهمم چرا باید مدام روی چیزهای منفی تمرکز کرد، وقتی اینهمه اتفاقات ریز و درشت خوشحال کننده در اطرافمان رخ میدهد.

برای همین، تصمیم گرفته ام با تمرکز بیشتر روی اتفاقات مثبت، چه کوچک باشند و چه بزرگ، لذت بیشتری از زندگیم ببرم. مطمئنم با این کار قدرت انرژی مثبتم روی محیط کار و همکاران بیشتر میشود، آن وقت اتفاقات خوب بیشتری شکل میگیرند و همه از انجام کارهایی که هر روز انجامشان میدهیم بیشتر لذت میبریم و قطعا مشکلاتی که خواسته یا ناخواسته بوجود آمده اند بطرز شگفت انگیزی برطرف میشوند.

بیایید برای یک هفته هر روز حواسمان به تمام اتفاقات کوچک و بزرگی که در اطرافمان می افتد باشد، چه برای خودمان اتفاق بیفتد چه ناظر آنها باشیم. بعد، بخاطر دیدن آنها شاد شویم و سپاسگزار باشیم که توانستیم ببینیمشان. کار سختی نیست، من میخواهم انجامش دهم.

روزتان سرشار از احساسات زیبا

زندگیتان زیبا

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *